Skip to content

Ze swiata architektury – Alternatywny parking w Hong Kongu / Chris YH Chan + Stephanie ML Tan

2 lata ago

292 words

Dzięki uprzejmości Chrisa YH Chana + Stephanie ML Tan Alternatywna typologia budynków w Hong Kongu, zaprojektowana przez Chrisa YH Chana + Stephanie ML Tan, jest odpowiednia dla miasta z bardzo ograniczonymi zasobami ziemi.
Jednocześnie krytykują bieżące wydarzenia większości miast metropolitalnych: szybko rosną bez wizji i przygotowania do naszej ludzkiej przyszłości.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Większość miast nadal wykorzystuje logikę projektowania XIX i XX wieku, podczas gdy ta tradycyjna logika urbanistyczno-architektoniczna nie uwzględnia zrównoważonych strategii i interakcji społeczno-kulturowych w niekończącym się świecie.
Ten parking staje się polem doświadczalnym dla nas, aby wytyczyć alternatywny typ naszego miasta, ale nie tylko wieżę parkingową.
Dzięki Chris YH Chan + Stephanie ML Tan Ta wieża parkingowa dzieli się na pięć warstw i laminuje pięć ogólnodostępnych publicznych platform i jadalni.
Ten rodzaj mieszanego i hybrydowego projektu może wzbogacić wartość tego budynku.
Budynek nie staje się już miastem udogodnień, ale w mniejszym lub większym stopniu staje się publiczną dzielnicą, w której ludzie mogą żyć, cieszyć się, odpoczywać i świętować.
Dzięki uprzejmości Chrisa YH Chana i Stephanie ML Tan Wielozadaniowość odnosi się do idei przestrzeni, wyobcowanej programowi i środowisku naturalnemu, co jest sprzeczne z historycznym doświadczeniem konstruowanej przestrzeni i jej znanych form klasyfikacji.
W tym projekcie stawiamy czoła wyzwaniom.
Chodzi o sprzeczność z otoczeniem; sprzeczność, że coś może być nie tak, ale dzieje się wszędzie.
Dzięki uprzejmości Chrisa YH Chana i Stephanie ML Tan Project Team: Chris YH Chan + Stephanie ML Tan (Atelier CASA) Miejsce: Hongkong, Chiny Nagroda: Wyróżnienie Organizator: ACCA (UK)
[patrz też: brico iława, brico depot puławy, olx radom ]

Powiązane tematy z artykułem: brico depot puławy brico iława olx radom