Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja / kodeks pionowy „wieżowiec” [9]

2 lata ago

562 words

Dzięki uprzejmości Code 9 Dzięki uprzejmości Code 9 Code powstała w ramach projektu proto-projektu Laboratorium Badań Projektowych w Stowarzyszeniu Architektonicznym i mieszczącego się w programie Patrika Schumachera dla kampusu Semiological Campus.
Studio postrzegało architekturę jako ramy do porządkowania i dostosowywania społeczeństwa, przy jednoczesnym dążeniu do różnic architektonicznych i różnicowania, aby uzyskać wbudowaną zrozumiałość poznawczą.
Dzięki uprzejmości Code 9 Projekt dotyczy proto-kampusu, który nie jest specyficzny dla danego miejsca, ale ma charakter kontekstowy.
Zajmował się także obszarami miejskimi, które mają wbudowaną kulturę i działania, relacje w skali mikro i makro, zachowania społeczne i typologię architektury.
Ze względu na podstawowe podejście do cyrkulacji oraz zróżnicowany chaotyczny obieg campusów, konieczne było przełamanie niesłabnącej ekspresji płyt podłogowych.
Stało się to poprzez podzielenie wieży na grupy programów i otwartej przestrzeni, artykulację rdzenia oraz aktywację otwartych przestrzeni z poziomymi połączeniami z sąsiednimi szkołami.
Dzięki uprzejmości Code 9 Klastry programów są generowane według typu szkoły.
Relacje programistyczne były podstawową siłą napędową organizacji, opartą na agencji i czasie.
Agent był ważnym elementem organizacji, ponieważ ich dystans i doświadczenie były skoncentrowane na ruchu.
Każda szkoła ma swoją odrębną hierarchię przestrzeni i powiązań, dzięki czemu mikro może rozwijać makro.
Przestrzenie łączą się w oparciu o wzorce cyrkulacyjne, sąsiedztwo pokoju i możliwości studentów.
Zostały one następnie dodane do publicznych i prywatnych relacji w celu zapewnienia wielowymiarowej serii reguł.
Wybudowano również przestrzenie, aby mieć trzeci wymiar; to stworzyło gęsto upakowany program, który zapewnia zróżnicowaną sekcję.
Ogółem kampus został zredukowany ze względu na niestandardowe podejście do płyty i przestrzeni.
model 01 Ponieważ celem wniosku było stworzenie prototypu dla miejsca, programu, estetyki i struktury, wybraliśmy Manhattan jako nasz poligon doświadczalny dla jego jakości tygla.
Używamy tego dla naszego proto-kampusu ze względu na jego różnorodne typy witryn.
Początkowo testowaliśmy nasz proto-kampus na 4 różnych stronach, większej stronie w Chelsea, miejscu wypełnienia na Dolnym Wschodzie, typowym bloku na Górnym Wschodzie i małym miejscu w Midtown.
model 02 Jednakże, kiedy udowodniliśmy, że system może zostać wdrożony na wszelkich ograniczeniach w witrynie, zdecydowaliśmy się na dwie różne lokalizacje z najbardziej wymagającymi ograniczeniami witryny: Chelsea i Midtown.
Chelsea stała się grupą szkół o wyraźnych związkach, podczas gdy centrum stało się superblokiem, w którym szkoły zlały się niemal całkowicie.
Wdrożenie systemu jest realizowane przez nasze własne algorytmy przetwarzania, które ponownie wykorzystują agentów do określenia ogólnego układu i formy kampusu.
model 03 Interesującą częścią wykonania dwóch scenariuszy z tym samym systemem jest to, jak wyniki się różnią.
Wyróżnienia można zobaczyć na ogólnym poziomie, gdzie każdy kampus staje się wyjątkowo odrębny formalnie.
Istniały jednak również nieodłączne zmiany wewnętrzne, takie jak stapianie rdzeni, nakładanie się szkół i ciągłe sieci cyrkulacyjne w Midtown.
Gdzie Chelsea pozostała bardziej odrębna formalnie poprzez posiadanie oddzielnych szkół, mostów na niebie i nieskondensowanych rdzeni.
Wyniki pokazują adaptowalność i wydajność proto-kampusów w dowolnym miejscu, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności kampusów i fenomenologii.
[patrz też: koszt budowy domu pod klucz, brico depot puławy, bricoman połczyńska ]

Powiązane tematy z artykułem: brico depot puławy bricoman połczyńska koszt budowy domu pod klucz