Skip to content

Magazyn architektoniczny : Wywiady AD: Marlon Blackwell

2 lata ago

394 words

Podczas AIA Arkansas Convention 2011 miałem okazję poznać jednego z najbardziej wpływowych architektów w kraju: Marlona Blackwella.
Wyróżniony profesor i kierownik wydziału w School of Architecture na Uniwersytecie w Arkansas, Marlon Blackwell, FAIA, prowadzi uznaną międzynarodową praktykę Marlon Blackwell Architect w Fayetteville, Arkansas.
Portfolio Blackwella składa się z nieskazitelnej architektury inspirowanej przez wernakulaty, dążąc do przekroczenia konwencjonalnych granic architektury.
Ta strategia projektowania zyskała uznanie w skali krajowej i międzynarodowej, liczne nagrody AIA w dziedzinie projektowania i znaczące publikacje w prestiżowych książkach, czasopismach i magazynach architektonicznych.
Byłem także pod wielkim wrażeniem tego, jak inspiruje młodych architektów, z których wielu kiedyś pracował w swoim studiu, aby odnieść sukces dzięki własnym niezależnym praktykom.
Wydana przez Princeton Architectural Press w 2005 r., Monografia jego pracy zatytułowana: Architektura Ozarków: Prace Marlona Blackwella.
jest świadectwem znaczącego wkładu, jaki Blackwell wykonał w zawodzie.
Blackwell został również wybrany przez The International Design Magazine w 2006 roku jako jeden z ID Forty: Undersung Heroes i jako.
Emerging Voice.
w 1998 roku przez Architectural League of New York.
Współpracował z Peter Eisenman (1997 i 1998), Christopher Risher (2000) i Julie Snow (2003) na University of Arkansas.
Ostatnio Blackwell pełnił funkcję profesora wizytującego Elliel Saarinen na Uniwersytecie w Michigan.
Jego życiorys zawiera rosnącą listę profesorów wizytujących, w tym Wyróżnionego profesora Iwana Smitha na University of Florida (wiosna 2009 r.), Profesora wizytującego Paula Rudolpha na Uniwersytecie Auburn (wiosna 2008 r.), Profesora wizytującego Cameron w Middlebury College (jesień 2007 r.) , profesor wizytujący Ruth i Norman Moore na Washington University w St.
Louis (wiosna 2003), profesor wizytujący MIT w Cambridge w stanie Massachusetts (wiosna, 2001 i 2002) i Syracuse University (1991-92).
W 1994 r.
Był współzałożycielem University of Arkansas w Mexico Summer Urban Studio, a od 1996 r.
Koordynował i prowadził program w Casa Luis Barragan w Mexico City.
Uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Auburn w 1980 r.
I M.
Archa.
II stopień z Uniwersytetu Syracuse we Florencji w 1991 r.
Marlon Blackwell Projekty architektów w Blogu: St Nicholas Church Towerhouse Pawilon dla odwiedzających Ruth Lilly (wideo z budowy) Dom L-Stack House Gentry Biblioteka publiczna Budynek Fulbrighta Dodatek Srygley Office Building Dom Porchdogów Dom Arkansas Błogosławieństwa Dom Golfa i Guard House Video edytowane przez JP Barrera F.
[hasła pokrewne: euro płyta nowy tomyśl, hektor projekt, projekt domu hektor ]

Powiązane tematy z artykułem: euro płyta nowy tomyśl hektor projekt projekt domu hektor