Skip to content

Kącik architekta – Lebbeus Woods: Wczesne rysunki na wystawie w Nowym Jorku

2 lata ago

456 words

Lebbeus Woods | Dzięki uprzejmości Friedman Benda Gallery Lebbeus Woods jest dobrze znany z rysunków koncepcyjnych, które wprowadzają nowe światy i przestrzenie w oczach swoich widzów.
W ciągu czterech dekad Woods dzielił się swoimi wyobrażonymi światami, wyrażając idee o przestrzeni, zamieszkaniu i technologii oraz nakreślał alternatywne futures.
Do 6 kwietnia w galerii Friedman Benda będzie można zobaczyć Lebbeus Woods: wczesne rysunki z lat 80., z których wiele nigdy wcześniej nie było prezentowanych.
Galeria znajduje się 515 West 26th Street w Nowym Jorku.
Zapowiedź wystawy po przerwie! + 11 Wiele Woodów.
rysunki wywołują poczucie dekonstrukcji obok konstrukcji.
Struktury od razu się rozpadają i wznoszą się ponownie, łącząc ze sobą elementy środowiska, wyrastając organicznie z tego, co zostało.
Przypominają one Giambattistę Piranesiego – wprowadzając w scenę wzniosłość ruiny i odrodzenia.
.
Lebbeus Woods | Dzięki uprzejmości Friedmana Benda Gallery Wczesne rysunki na wystawie ujawniają zainteresowania romantyzmem i krajobrazem, które oferują wprowadzenie do projektów takich jak Centricity i A-City, z których każdy wnosi ideę polityczną w organizację architektury i jej związek z zamówienie.
Woods bada i rozwija pomysły na temat istniejących metropolii, takich jak Paryż i Berlin oraz opracowuje maszyny i konstrukcje mechaniczne.
.
Lebbeus Woods | Dzięki uprzejmości Friedmana Benda Galeria Galeria zawiera również Woods.
propozycja nowojorskich Penn Yards, skupiająca się na ponownym wykorzystaniu opuszczonej przestrzeni, która służy jako wstęp do kierunku, w którym jego twórczość zaczęła się rozwijać w latach 90.
XX wieku.
.
Lebbeus Woods | Dzięki uprzejmości Friedman Benda Gallery From Friedman Benda Gallery:.
Lebbeus Woods | Dzięki uprzejmości Friedmana Benda Galeria Lebbeus Woods urodziła się w Lansing w stanie Michigan w 1940 roku.
Był synem znakomitego inżyniera wojskowego, pracował z Kevinem Roche w Eero Saarinen and Associates, zanim w połowie lat 70.
XX w.
Zdecydował się na niezależną, koncepcyjną pracę przeprowadzane poprzez rysunki, modele i instalacje.
Był współzałożycielem Instytutu Badań Eksperymentalnych i profesorem architektury w Cooper Union, a także wykładowcą w European Graduate School.
Autor wielu książek i tematów wielu wystaw na całym świecie, jego pisma i rysunki inspirowały architektów, reżyserów filmowych, scenarzystów i marzycieli wszelkiego rodzaju.
Las.
rysunki odbywają się w licznych kolekcjach publicznych, w tym w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku; Muzeum Narodowych Projektów Cooper-Hewitt; Muzeum Sztuki Amerykańskiej Whitney; Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco; Muzeum Sztuki Współczesnej Carnegie; Getty Research Institute; i Muzeum für angewandte Kunst (MAK), Wiedeń Friedman Benda Gallery znajduje się przy 515 West 26th St w Nowym Jorku, NY.
Galeria jest otwarta od wtorku do soboty 10 rano.
18.00.
.
Lebbeus Woods | Dzięki uprzejmości Friedman Benda Gallery
[patrz też: gra po angielsku, bricoman poznan, hektor projekt ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman poznan gra po angielsku hektor projekt