Skip to content

Budownictwo i architektura : Rezydencja studencka na kampusie ULE / MACA Estudio + VIRAI Arquitectos

2 lata ago

414 words

Agencja VVV do wizualizacji architektonicznych Propozycja projektu Rezydencji Studenta na ULE Campus autorstwa MACA Estudio + VIRAI Arquitectos została zaprojektowana jako system, a nie budynek.
Nie mogąc zaprojektować rozwiązania opartego na warunkach związanych z daną działką, projekt oferuje niezależny i izotropowy system, z własnym.
Krajowym.
zasady, które nie zależą od tego, gdzie się znajduje i reagują w ten sam sposób na różne warunki fizyczne, które można znaleźć.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Konkurs zaprasza do składania wniosków o rezydencję studencką na nowym uniwersytecie w León Campus przy użyciu prefabrykowanych systemów budowlanych.
Jednak nie określono jeszcze konkretnego wykresu dla tego zastosowania, ale kilka możliwych lokalizacji w obrębie kampusu.
Projekt nowego systemu opiera się na fragmentacji wymaganego programu na mniejsze klastry, zamiast masywnego bloku.
Cztery równe bloki o mieszanych typach mieszkań i typowe zastosowania w każdym z bloków, pozwalają dopasować rozwiązanie do dowolnej formy, jaką może mieć przyszły dział, niezależnie od jego kształtu, ponieważ kostki z łatwością się do niego dostosują.
.
Agencja VVV do wizualizacji architektonicznych Każdy z tych czterech bloków zawiera 50 mieszkań i wszystkie zastosowania wymagane do codziennego życia studenckiego.
Bloki wchodzą w interakcję z parterem, ale są również połączone przez parking w piwnicy.
Odnoszą się do tworzenia zakwalifikowanych i różnych przestrzeni zewnętrznych zgodnie z potrzebami każdego obszaru (sport, przestrzeń spotkań i roślinność).
Jest to standardowe, modulowane, zdejmowane, trwałe i nadające się do recyklingu rozwiązanie, elastyczne i możliwe do rozbudowy w fazie, dostosowujące rozwój do ekonomicznych i fizycznych wymagań dokładnego momentu konstrukcyjnego.
.
Agencja VVV do wizualizacji architektonicznych Konstruktywnie, projekt oparty jest na agregacie modułów, wielkości pojedynczego pomieszczenia, który sam jest prefabrykowany przy użyciu systemu paneli drewnianych (KLH) z kontrolowanych lasów logowania.
Tworzy siatkę opartą na module (pokój jednoosobowy), powtarzający się izotropowo w sieci radialnej, wokół centralnej pustki, która umożliwia relacje i komunikację między roślinami.
.
Agencja VVV do wizualizacji architektonicznych Wspólne obszary są rozmieszczone na wysokości, zamiast skoncentrowane na parterze, każde piętro ma wspólną przestrzeń użytkową, z interesującymi widokami, uzyskanymi przez wyodrębnienie trzech modułów.
.
Agencja VVV do wizualizacji architektonicznych Architekci: MACA (Christian Álvarez, Jorge Garrudo) + VIRAI Arquitectos (Marta Parra, Juan Manuel Herranz) Lokalizacja: León, Hiszpania Team: Anna Casati, Ana Collado Klient: Uniwersytet ULE León Data: Konkurs Listopad 2011 Wynik: Wyróżnienie Wielkość: 7.000 M2 Wizualizacje: agencja VVV do wizualizacji architektonicznych
[patrz też: hektor projekt, bricoman połczyńska, bricoman lodz ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman lodz bricoman połczyńska hektor projekt